My Blog

שקוף

מסלולי אימון

57623731_2635927489770297_7240610099872399360_o

בית ספר לילדים ונוער

בשלב זה הילדים לומדים את היסודות: תרגילי תשתית בשליטת כדור עם הגוף ועם המחבט מאפשרים לילדים להתחבר למשחקי כדור ולמשחקי מחבט, להתמסר ולשחק נקודות מההתחלה. מחבטים קלים וכדורים אדומים מאפשרים מגע רגיש ויציב.

הילדים מסוגלים ללמוד למסור ולתפוס כדורים, לספור נקודות, לזוז במרחב המגרש, אחיזות נכונות, לבצע הנפות עגולות וארוכות בחבטות קרקע, להגיש במגוון כיוונים עם תנועת הזריקה ("חצי הגשה"), להתמסר עם בן זוג לפחות 20 פעמים בכל מצבי המשחק בהתאם למיני טניס, לגוון מהירות – כיוון וגובה של הכדור כדי להזיז את היריב במהלך משחק, לבצע חבטות יעף והנחתות עם שליטה ויעילות במהלך משחק, לחזות ולהקדים את חבטות היריב ולשתף פעולה ולעזור לאחרים כאשר מתאמנים בזוגות ובקבוצות.

בנוסף, הילדים משתתפים במפגשים תחרותיים קבוצתיים (3 שעות), לפחות פעם בחודשיים, כדי להתנסות וליהנות מאווירה תחרותית ולבחון את התקדמותם.

 4\3 מגרש (גילאים 9 – 10) – כדורים 50%:

בשלב זה השחקנים יכולים לפתח רפרטואר טכני וטקטי שלם. אורך המגרש והכדורים הרכים דורשים ומפתחים עוצמה, דיוק ושימוש בסיבוביות. הכדורים איטיים והמגרש קצר וצר יותר מה שמאפשר להתקרב לרשת עם ביטחון. כתוצאה מלשחק נגד ההתקפה, השחקנים מפתחים סגנון משחק הגנתי המבוסס על העברות זוויתיות, "לובים" עם "טופ ספין", מעבר מהגנה להתקפה.

 הילדים מסוגלים ללמוד לבצע מנופים עגולים ולחבוט באזור מפגש יציב בחבטות קרקע, טכניקות מבוססות על "משחק פנימי", לפתח מהירות בראש מחבט כדי להשיג עוצמה וסיבוביות, לבצע תנועת הגשה מאוזנת, קיצבית והרמונית, להתמסר עם בן זוג לפחות 20 פעמים בכל מצבי משחק בהתאם ל-4\3 מגרש, לחבוט עם כוונות טקטיות ולשנות מהירות, גובה, כיוון וסיבוביות כדי להזיז את היריב במהלכי משחק, לבצע חבטות יעף והנחתות עם שליטה ויעילות במהלך משחק, לבנות משחק יציב וסובלני, לזהות נקודות חזקות וחלשות במשחק של עצמו ובמשחק של היריב, לשחק זוגות, להבין את חשיבות של "משחק הוגן" ולהראות כאשר משחקים.

 בנוסף, הילדים משתתפים במפגשים תחרותיים קבוצתיים (4 שעות) לפחות פעם בחודשיים כדי להתנסות וליהנות מאווירה תחרותית.

 
מגרש שלם (גילאים 12- 18) – הישגי. כדורים 50% \ 75% \ 100%

בשלב זה מתמודדים השחקנים עם הקשיים של המגרש השלם בעיקר, בגלל שהם עדיין צעירים וקטנים יחסית למרחב. לשחק קדימה, להתקרב לרשת, להשתמש ולהתמודד עם ההגשה כנשק ‒ הכל נהיה יותר קשה אפילו לשחקנים גדולים ומתקדמים. המאמנים חייבים להקפיד על העמדה קדמית של השחקנים במגרש, לחבוט את הכדורים בעליה והעברת משקל הגוף קדימה בזמן החבטות. לכן, חשוב שהמעבר למגרש שלם ישלב שימוש בכדורים 50% שמאפשרים ודורשים אותם יכולות.

 הילדים מסוגלים ללמוד תפנית כתפיים ומותניים, שימוש בכוח מהרגליים, הנפות עגולות ומפגש יציב עם הכדור בחבטות קרקע, להגיש לריבועים מקו הבסיס עם מגון כיוונים, סיבוביות ועוצמות, לבצע את תנועת הגשה במלואה עם שימוש נכון של הרגליים (שרשרת קואורדינטיבית), לבצע חבטות יעף והנחתות המשתנות עם שליטה ויעילות במהלך משחק, להתמסר עם בן זוג לפחות 20 פעמים בכל מצבי משחק בהתאם למגרש שלם, להתאים חבטות ועמדה במגרש כתגובה לפעולות היריב, להשתמש בנקודות החזקות ולנצל נקודות חלשות של היריב, ליישם תכנית טקטית בכל מצב משחק ביחידים ובזוגות, לכבד שחקנים, מאמנים ושופטים.

בנוסף, הילדים משתתפים במפגשים תחרותיים לפחות פעם בחודשיים (5 שעות) ובתחרויות רשמיות (עדיף בתקופת החופשים) כדי להתנסות וליהנות מאווירה תחרותית ולבחון את התקדמותם מול אחרים.

התכנית מאפשרת להתקדם באופן הדרגתי ולאחר שמסיימים את שלושת השלבים, מוכנים הילדים לשחק במגרש שלם עם כדורים רגילים בשיא יכולתם וכך רוכשים משחק לכל החיים ויסודות שמספקים אפשרויות להתקדם כל פעם שעולים למגרש.

74319497_3019538704742505_1684959740880224256_o

חוג טניס לקטנטנים

תוכנית מדהימה לקטנטנים - אימוני טרום הטניס מתקיימים בכל ימי השבוע, מהווים חוויה מדהימה לילדים והופכים את המגרש למגרש משחקים.

קטנטנים, מיני טניס (גילאים 3-6) – שלב ההתנסות והגירוי:

תוכנית מדהימה לקטנטנים – אימוני טרום הטניס מתקיימים בכל ימי השבוע, מהווים חוויה מדהימה לילדים והופכים את המגרש למגרש משחקים.

הילדים לומדים:
חבטות טניס בסיסיות
עבודה על קואורדינציה
עבודה על יציבות ושיווי משקל
למסור ולתפוס כדורים
לספור נקודות
לזוז במרחב המגרש
אחיזות נכונות

התכנית מעודדת אורח חיים פעיל ובריא ומטרתה להביא לשיפור ביכולות הקואורדינציה, התנועה, היציבות, המהירות והמוטוריקה העדינה. השתתפות בתכנית מהווה עבור הילדים הכנה מעולה להשתלבות בענפי ספורט שונים.

ציוד מותאם לגיל הרך:
כדורים מספוג 25%
רשת מיני טניס
מחבטים 19 אינץ' (מחבטים קטנים וקלים)

WhatsApp Image 2020-01-28 at 16.29.41 (1)

טניס מבוגרים

מסגרת מדהימה המאפשרת לכל אחד ללמוד ולשחק טניס כולל אלה שאף פעם לא החזיקו מחבט ביד. הקבוצות מחולקות לשש רמות שונות - ממתחילים ועד לקבוצות מתקדמות מאוד, כאשר ישנם ארבעה שחקנים לכל היותר בקבוצה, עם מאמן מנוסה, המאפשר יחס אישי לכל שחקן.

מסגרת מדהימה המאפשרת לכל אחד ללמוד ולשחק טניס כולל אלה שאף פעם לא החזיקו מחבט ביד. הקבוצות מחולקות לשש רמות שונות – ממתחילים ועד לקבוצות מתקדמות מאוד, כאשר ישנם ארבעה שחקנים לכל היותר בקבוצה, עם מאמן מנוסה, המאפשר יחס אישי לכל שחקן.
השחקנים לומדים את יסודות המשחק, טכניקה, טקטיקה ועוד ונהנים במהלך השנה מתחרויות מיוחדות על פי רמות שמקיימת האקדמיה לטניס. 
 

הציוד מסופק במקום וניתן לקיים גם אימונים פרטיים וזוגיים. 

הדרך הנכונה להיכנס לכושר, חיטוב הגוף, דיאטה, ליהנות ממשחק נפלא ומפעילות חברתית – אימון ראשון חינם.
26171616_1942924095737310_108502584461099222_o (1)

מסלולי אימונים

תכנית play@stay, על פיה אנו פועלים באקדמית טניס - INGBER, הינה שיטת אימון חדשנית המעניקה תנאים אידיאלים לכך שהילדים ילמדו לשחק טניס באופן הדרגתי, ובו בזמן יהנו מהחוויה שבמשחק ויצליחו להגיש, להתמסר ולספור כבר בימים הראשונים של הפעילות באקדמיה. הכדורים האיטיים מאפשרים לשחקנים יותר זמן ושליטה, זה מקל עליהם לשחק, מעלה את הביטחון ואת רמת המוטיבציה. התלמידים מתקדמים באופן הדרגתי בשלושה שלבים שונים ככל שהיכולות משתפרות והמאמנים חייבים להקפיד ולהבטיח שהשחקנים יתאמנו בשלב המתאים לפי רמת יכולתם.

בשנים האחרונות נעשו בעולם הטניס שינויים, שהפכו את התכנית הזאת למומלצת ומוכחת ביותר, כדרך הנכונה לפיתוח ילדים קטנים והפיכתם לשחקנים מצוינים.

ציוד מתאים: קשר בין מגרשים וציוד מותאמים ביחס לגודל של הילד – כאשר הילדים מתחילים אנחנו רוצים להקל להם לשחק ושימוש בכדורים רגילים על מגרש שלם מקשה עליהם בהחלט וגורם לחוסר ביטחון, בעיקר אם הם קטנים.

לומדים יותר: הכדורים שקופצים נמוך יותר ועפים לאט יותר, מאפשרים לילדים לפתח את המיומנויות מהר יותר – מצד אחד מאפשרים להגיב בזמן ומצד שני דורשים לבצע תנועות נכונות. ככל שמשתפרים, מסוגלים הילדים להעביר את המיומנויות לשלבים יותר מתקדמים ומורכבים.

מונעים קיצוניות: חבטה בכדור באופן קבוע באזורים מתאימים, מונע מהשחקנים לפתח אחיזות קיצוניות וטכניקות שיגבילו אותם מלהתקדם מבחינה טכנית וטקטית.

משחקים מהר: השחקנים יכולים להגיש, להתמסר ולספור נקודות מוקדם יותר וזה נותן לילדים הרגשה שהם יכולים לשחק באמת וליהנות, בעיקר אם הם עושים זאת עם חברים או עם ההורים. 

תופעה עולמית: המדינות המובילות בטניס העולמי אימצו את השיטה הזו כבר לפני למעלה מ-15 שנים והתוצאות מראות גידול בהשתתפות בטניס והרגשת ביטחון ביכולת לשחק. 
למעוניינים לקרוא בהרחבה, מומלץ להסתכל באתרים הבאים:
www.tennisplayandstay.com
http://www.10andundertennis.com/

יותר כדורים בבקשה: כאשר הילדים מצליחים להתמסר ולשמור כדורים, הם חובטים מעל 200% מהכמות שהיו חובטים אם היו עומדים בטור ומקבלים כדורים מהמאמן. כך הילדים לא מבזבזים יותר את זמנם באיסוף כדורים או בשעמום בהמתנה. כתוצאה מכך הם משתפרים יותר מהר ומפתחים את המיומנויות של קבלה ושליחה המהותיות ונדרשות במשחק טניס. האימון מעסיק, מקדם ומעניין.

שליטה טקטית: השחקנים מפתחים מוקדם יותר מודעות טקטית גבוהה לגבי המגרש ולגבי היריב, כאשר יש להם את ההזדמנות לבנות את תהליך קבלת החלטות בהקשר לעמדת היריב במגרש, לעומת האימונים הדורשים "התנגשות מוצלחת" עם הכדור. מהרגע הראשון השחקנים רוצים שהכדור "יעשה מה שהם רוצים ממנו" במקום רק לחבוט בו פעם נוספת.    

מכסה את כל המצבים: גישת ההתקדמות הדרגתית מאפשרת לפתח יכולות שונות כאשר המעופים של הכדור משתנים והמידות של המגרש הגדול דורשות מיומנויות טכניות וטקטיות חדשות ומתקדמות. השחקנים לומדים מיומנויות באופן הדרגתי ומתפתחים ללא ליקויים ביכולות טכניות, טקטיות ובסגנונות משחק.

 תנועתיות: הסטנדרטים של התנועות יותר אמיתיים. ב-85% מהחבטות של השחקנים בסבב, זזים עד ארבעה צעדים מעמידת מוצא, לכן המגרשים מותאמים כדי לדמות אותו מצב. השחקנים יכולים להגיע לרוב הכדורים, לחבוט בשיווי משקל, להשתמש בעבודת רגליים ריאלית ולבצע תנועות סטנדרטיות. ככל שיותר כדורים חוזרים, ושמירות הכדור יותר ארוכות, לומדים השחקנים ש"לחזור לאמצע" ולהתכונן לחבטה הבאה הינו מהותי.

אין רובוטים: שחקנים יכולים לפתח מגוון יכולות וסגנונות משחק אשר מתאימים יותר לאישיותם ולבחירתם. הכדורים האיטיים והמגרשים הקצרים מאפשרים לשחק בכל האזורים של המגרש, להתקרב לרשת לעיתים קרובות וללמוד להתקיף ולהגן.

אין שוויון: השחקנים נהנים מהמשחק ומתקדמים ולומדים לנצח ולהפסיד נקודות ומשחקים. הם בוחנים את יכולתם ולומדים להשתפר. 

טניס משחק קבוצתי: התכנית מעניקה אווירה מהנה וחברתית שבה הילדים מעורבים בלימוד הטניס, מכירים חברים חדשים ולומדים מעבר לכל דבר אחר, עבודת צוות, משחק הוגן וכבוד הדדי.

WhatsApp Image 2020-01-28 at 16.29.41

מסלול ילדים ונוער

בית ספר לטניס לילדים ולנוער: מיני טניס (גילאי 3-7) - כדורים רכים 25%: בשלב זה הילדים לומדים את היסודות: תרגילי תשתית בשליטת כדור עם הגוף ועם המחבט מאפשרים לילדים להתחבר למשחקי כדור ולמשחקי מחבט, להתמסר ולשחק נקודות מההתחלה. מחבטים קלים וכדורים אדומים מאפשרים מגע רגיש ויציב.

הילדים מסוגלים ללמוד למסור ולתפוס כדורים, לספור נקודות, לזוז במרחב המגרש, אחיזות נכונות, לבצע הנפות עגולות וארוכות בחבטות קרקע, להגיש במגוון כיוונים עם תנועת הזריקה ("חצי הגשה"), להתמסר עם בן זוג לפחות 20 פעמים בכל מצבי המשחק בהתאם למיני טניס, לגוון מהירות – כיוון וגובה של הכדור כדי להזיז את היריב במהלך משחק, לבצע חבטות יעף והנחתות עם שליטה ויעילות במהלך משחק, לחזות ולהקדים את חבטות היריב ולשתף פעולה ולעזור לאחרים כאשר מתאמנים בזוגות ובקבוצות.

בנוסף, הילדים משתתפים במפגשים תחרותיים קבוצתיים (3 שעות), לפחות פעם בחודשיים, כדי להתנסות וליהנות מאווירה תחרותית ולבחון את התקדמותם.

 4\3 מגרש (גילאים 9 – 10) – כדורים 50%:

בשלב זה השחקנים יכולים לפתח רפרטואר טכני וטקטי שלם. אורך המגרש והכדורים הרכים דורשים ומפתחים עוצמה, דיוק ושימוש בסיבוביות. הכדורים איטיים והמגרש קצר וצר יותר מה שמאפשר להתקרב לרשת עם ביטחון. כתוצאה מלשחק נגד ההתקפה, השחקנים מפתחים סגנון משחק הגנתי המבוסס על העברות זוויתיות, "לובים" עם "טופ ספין", מעבר מהגנה להתקפה.

 הילדים מסוגלים ללמוד לבצע מנופים עגולים ולחבוט באזור מפגש יציב בחבטות קרקע, טכניקות מבוססות על "משחק פנימי", לפתח מהירות בראש מחבט כדי להשיג עוצמה וסיבוביות, לבצע תנועת הגשה מאוזנת, קיצבית והרמונית, להתמסר עם בן זוג לפחות 20 פעמים בכל מצבי משחק בהתאם ל-4\3 מגרש, לחבוט עם כוונות טקטיות ולשנות מהירות, גובה, כיוון וסיבוביות כדי להזיז את היריב במהלכי משחק, לבצע חבטות יעף והנחתות עם שליטה ויעילות במהלך משחק, לבנות משחק יציב וסובלני, לזהות נקודות חזקות וחלשות במשחק של עצמו ובמשחק של היריב, לשחק זוגות, להבין את חשיבות של "משחק הוגן" ולהראות כאשר משחקים.

 בנוסף, הילדים משתתפים במפגשים תחרותיים קבוצתיים (4 שעות) לפחות פעם בחודשיים כדי להתנסות וליהנות מאווירה תחרותית.

 
מגרש שלם (גילאים 12- 18) – הישגי. כדורים 50% \ 75% \ 100%

בשלב זה מתמודדים השחקנים עם הקשיים של המגרש השלם בעיקר, בגלל שהם עדיין צעירים וקטנים יחסית למרחב. לשחק קדימה, להתקרב לרשת, להשתמש ולהתמודד עם ההגשה כנשק ‒ הכל נהיה יותר קשה אפילו לשחקנים גדולים ומתקדמים. המאמנים חייבים להקפיד על העמדה קדמית של השחקנים במגרש, לחבוט את הכדורים בעליה והעברת משקל הגוף קדימה בזמן החבטות. לכן, חשוב שהמעבר למגרש שלם ישלב שימוש בכדורים 50% שמאפשרים ודורשים אותם יכולות.

 הילדים מסוגלים ללמוד תפנית כתפיים ומותניים, שימוש בכוח מהרגליים, הנפות עגולות ומפגש יציב עם הכדור בחבטות קרקע, להגיש לריבועים מקו הבסיס עם מגון כיוונים, סיבוביות ועוצמות, לבצע את תנועת הגשה במלואה עם שימוש נכון של הרגליים (שרשרת קואורדינטיבית), לבצע חבטות יעף והנחתות המשתנות עם שליטה ויעילות במהלך משחק, להתמסר עם בן זוג לפחות 20 פעמים בכל מצבי משחק בהתאם למגרש שלם, להתאים חבטות ועמדה במגרש כתגובה לפעולות היריב, להשתמש בנקודות החזקות ולנצל נקודות חלשות של היריב, ליישם תכנית טקטית בכל מצב משחק ביחידים ובזוגות, לכבד שחקנים, מאמנים ושופטים.

בנוסף, הילדים משתתפים במפגשים תחרותיים לפחות פעם בחודשיים (5 שעות) ובתחרויות רשמיות (עדיף בתקופת החופשים) כדי להתנסות וליהנות מאווירה תחרותית ולבחון את התקדמותם מול אחרים.

התכנית מאפשרת להתקדם באופן הדרגתי ולאחר שמסיימים את שלושת השלבים, מוכנים הילדים לשחק במגרש שלם עם כדורים רגילים בשיא יכולתם וכך רוכשים משחק לכל החיים ויסודות שמספקים אפשרויות להתקדם כל פעם שעולים למגרש.

שקוף

פאנץ זוגי

רוצים להתאמן בזוגות? למה שלא תרוויחו גם מתנות?

האקדמיה לטניס מציגה: כרטיסיה דיגיטלית לאימונים זוגיים עם פאנצ'ים מדהימים!
כל 5 אימונים תקבלו מתנות שוות: נעלי טניס, סט תיקים וכדורים, 100 ש"ח שובר לקנייה בחנות ועוד.

סגירת תפריט